שנת תש"פ

המידע על למידה מרחוק בשעת חירום נועד לאפשר הפעלת שגרת לימודים מרחוק בשעת חירום – מצב שבו נמנע מהלומדים להגיע לבית הספר לתקופת זמן שיכולה להימשך כמה ימים עד כמה שבועות. 
 
המעבר משגרה למצב של למידה מרחוק בשעת חירום מצריך היערכות מערכתית נרחבת כדי לאפשר לתלמידים מכל הארץ המשך שגרת למידה מרחוק.​​

מציאות החיים במדינת ישראל מפגישה אותנו לא אחת עם מצבי חירום וחוסר ודאות. מצבים אלה מעמידים אותנו כיחידים וכאומה בפני התמודדויות אישיות ולאומיות, הדורשות משאבים נפשיים, חברתיים וארגוניים.

מערכת החינוך נותנת מענה הולם למצבים שבהם לא מתקיימת מערכת לימודים שגרתית.

נגיף הקורונה

בימים אלו של התמודדות אישית ולאומית עם וירוס קורונה החדש, קיימת חשיבות רבה לשמירה על בריאות פיזית ונפשית. חשוב להקפיד על שגרה בריאה, תזונה מזינה, פעילות גופנית ופעילות רגיעה. מומלץ להסתכל על המצב כהזדמנות לדאוג לעצמנו, להירגע ולנוח, לאכול בריא, לעשות פעילות גופנית, להעשיר את עצמנו בידע חדש. חשוב להישמע להוראות ולתקנות הרדיו / טלוויזיה ולהתנהג בהתאם.

הנגִיף (וִירוּס; מלטינית: Virus, נגזרת של מילה שמשמעותה "רעל") הוא טפיל מוחלט (טפיל אובליגטורי) בגודל מיקרוסקופי שתלוי בתא חי מארח כדי להתרבות. כל נגיף בנוי מצבר מולקולות ביולוגיות הכוללות חומר תורשתי (DNA או RNA, חד-גדילי או דו-גדילי) וחלבונים. כשלעצמו, הנגיף חסר כל פעילות חיה מחוץ לגוף המאכסן; לאחר חדירתו לתא, מערכות התא מאפשרות את התרבותו.
כיצד נגיפים חודרים לגוף?

נגיפים יכולים לחדור אל הגוף בכמה דרכים – על ידי מגע עם העור, על ידי מגע עם נוזלי גוף שונים, דרך מערכת הנשימה, המין ואפילו העיניים. דקירת מחט של מזרק ובו דם של אדם נגוע בנגיף מסוים, עלולה להעביר את הנגיף ל'קורבן' חדש.
מחלת הקורונה היא דוגמה למחלה הנגרמת על ידי נגיף שעובר מאדם לאדם באמצעות רוק או נוזלי גוף.

למידע נוסף הקליקו כאן                למידע נוסף הקליקו כאן

לנוחותכם מספר קישורים לאתרי הספריות העירוניות בהם נרשם שמתקיימת  השאלה דיגיטלית

*רשת ספריות חיפה בקישור זה ניתן למצוא הסבר מפורט לאופן שאילת ספר דיגיטלי לבחירתכם כמוכן מצ"ב קישור לטופס הזמנת הקופון לספר.
*הספרייה העירונית קריית אתא  בקישור זה ניתן למצוא הסבר מפורט לאופן שאילת ספר שמע לבחירתכם כמוכן מצ"ב קישור לטופס בקשה לקופון
*הספרייה העירונית קריית ביאליק  בקישור זה ניתן למצוא מצגת מפורטת לאופן שאילת ספר דיגיטלי. 
*הספרייה העירונית קריית ים ניתן לשאול ספרים דיגיטליים צריך לברר טלפונית כיצד לקבל קופון. 
*הספרייה העירונית קריית טבעון בקישור ניתן לשאול ספר דיגיטלי.
*רשת ספריות עירוניות חדרה  בקישור זה ניתן למצוא מצגת מפורטת לאופן שאילת ספר דיגיטלי.